RAWme Box - gotowy BARF dla Twojego psa (recenzja)

page image

Na wstępie chcę zaznaczyć, że post nie jest sponsorowany i nie otrzymuję żadnych profitów za reklamę Firmy RAWme Box. Wraz z moim psem, byłyśmy uczestniczkami konkursu na testera diety, który udało nam się wygrać, a jedyne co łączy nas z założycielkami firmy to chęć rozpowszechniania zalet surowego żywienia psów.

Ale do rzeczy, co tak właściwie otrzymasz od RAWme Box?

Czy wiesz, że porcje jedzenia dla psów przygotowywane są we współpracy z Izabelą Sekułą, autorką książki o surowej diecie psów "W zgodzie z naturą"? - A dla mnie bezkonkurencyjnym ekspertem w dziedzinie żywienia psów.
Jakie są moje osobiste wrażenia po miesięcznym korzystaniu z diety od RAWmeBox?

KONTAKT - Dotychczas kontaktowałam się drogą mailową, za pomocą Facebooka, Messengera oraz Instagrama - wymiana informacji działa bez zarzutu, na odpowiedź nie trzeba długo czekać, a w razie wątpliwości, zawsze otrzymasz wyczerpującą odpowiedź. Czuć, że dziewczyny dbają o swojego klienta.

DOSTAWA - nadanie paczki możesz umówić na konkretny dzień, tak, by dotarła, gdy będziesz w domu. Nie ma więc żadnych obaw, że kurier będzie krążył z mięsem, które mogłoby się rozmrozić. Obie paczki, które otrzymałam, przybyły w ustalonym terminie, a kurier zawsze dzwonił, aby upewnić się, że zastanie mnie w domu.

STAN PACZKI - obie paczki otrzymałam w nienaruszonym stanie, estetycznie zapakowane w spersonalizowany karton. Wewnątrz kartonu styropianowa izolacja, która spełnia swoje zadanie - nie ma się do czego przyczepić.

ZAWARTOŚĆ PACZKI - uwarunkowana jest wymaganiami każdego psa. Dietę możesz zamówić na 14 bądź 28 dni. W moim przypadku były to dwie paczki z zawartością na 14 dni każda. Woreczki, w które zapakowane są porcje pożywienia są biodegradowalne. Każdy z nich zawiera czytelną etykietę zawierającą skład oraz procentowy udział poszczególnych elementów. Etykiety łatwo się odklejają (sprawdziłam), co ułatwia segregację odpadów.
Przesyłka może zawierać tylko woreczki z mięsem i suplocuksami, lub jeśli Twój pies w swojej diecie ma warzywa - otrzymasz też paczki z suszonymi warzywami.

Co zawierają woreczki z mięsem?

Co zawierają woreczki z warzywami?

Co zawiera suplocuks?

Jak oceniam dietę od RAWme Box?
BARFem karmię swojego psa odkąd się u mnie znalazł, zatem od ósmego tygodnia jego życia, a więc ponad półtora roku. Jak dotąd nie znalazłam idealnego rozwiązania, zapewniającego gotowe posiłki dla psa, zgodne ze stanem mojej wiedzy i zasadami surowego żywienia.

RAWme Box, to pierwsze rozwiązanie na rynku, które te zasady stosuje, przygotowując posiłki z dbałością o każdy szczegół. Korzystając z tej diety zapewniłam sobie ogromną oszczędność czasu oraz niesamowity komfort - również psychiczny - wiedząc, że mój pies otrzymuje pełnowartościowe, zdrowe posiłki.

Czy wymieniając tyle zalet, mam się w ogóle do czego przyczepić?
Jeśli miałabym szukać wad bądź niedociągnięć - muszę się mocno wysilić - to mogę znaleźć najwyżej dwie:
1) niewielkie kawałki warzyw, początkowo sprawiały kłopot wielkiej mordce mojego psa - plątały mu się po pysku, po faflach - jednak z czasem się przyzwyczaił
2) brak informacji o ilości poszczególnych suplementów w suplocuksie - informację tę jednak uzyskałam, po wysłaniu zapytania do firmy
Wyraźnie widać, że na tle wszystkich zalet, jakie posiada dieta od RAWme Box, te dwie ostatnie drobnostki stają się zupełnie nieistotne. Poza tym, nie jest to coś, czego nie można by było poprawić.

Czy polecam tę dietę dla psa? Polecam ją jako produkt, który jest świetny jakościowo.
Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć, czy polecam tę dietę dla osoby początkującej w diecie BARF, dla osoby zaawansowanej, oraz czy polecam ją jako rozwiązanie wakacyjne – przeczytaj dalszą część recenzji.

RAWme Box dla początkujących.

Jeśli Twój pies nigdy nie był na diecie BARF, słyszałeś o niej, ale boisz się, że nie masz wystarczającej wiedzy, aby bezpiecznie zmienić sposób żywienia swojego psa oraz prawidłowo kontynuować ten rodzaj diety TO ROZWIĄZANIE JEST DLA CIEBIE.

W ofercie od RAWme Box znajdziesz pakiet STARTER, dzięki któremu przestawisz swojego psa na dietę BARF, bez obaw, że coś zrobisz źle. Pakiet ten przygotowano specjalnie dla psów, które nigdy wcześniej nie były na diecie surowej. Posiłki skomponowano zgodnie z zasadami diety oraz we współpracą ze specjalistą w dziedzinie surowego żywienia – Izabelą Sekułą.

Wybierając pakiet STARTER stopniowo wprowadzisz wszystkie elementy diety, a także 12 różnych białek, wszystko to na przestrzeni 28 dni. Ponadto otrzymasz bezcenną pomoc na każdym etapie procesu – założycielki RAWme Box służą pomocą i dobrą radą zawsze, gdy pojawią się u Ciebie jakiekolwiek wątpliwości.

Musisz jednak pamiętać, że mimo wiedzy jaką posiadają osoby przygotowujące posiłek dla Twojego psa, korzystanie z tego gotowego rozwiązania diety BARF, nie zwalnia Cię ze zdobywania własnej wiedzy. Nawet korzystając z gotowej diety BARF musisz potrafić samodzielnie skomponować posiłek dla swojego psa w razie, gdyby paczka nie dotarła na czas, wiedzieć które suplementy dodać i w jakiej ilości, mieć świadomość za co odpowiada każdy z nich. Ponadto powinieneś wiedzieć na jakie zmiany zachowania psa zwrócić uwagę, znać przyczynę możliwych do wystąpienia dolegliwości i potrafić zaradzić modyfikacją diety. Pamiętaj, że to właśnie Ty przebywasz ze swoim psem na co dzień i to Ty jesteś osobą, która powinna wychwycić wszelkie nieprawidłowości, a do tego niezbędna jest obszerna wiedza.

WAŻNE! Nie zapomnij o regularnym wykonywaniu podstawowych badań laboratoryjnych psu, aby mieć pewność, że stosowana dieta mu służy, bądź aby ją modyfikować, gdy zajdzie taka potrzeba.

RAWme Box dla zaawansowanych.

Jeśli jesteś osobą, która zna zasady surowej diety i z powodzeniem stosuje ją u swojego psa – TO ROZWIĄZANIE JEST DLA CIEBIE.

Zamawiając dietę od RAWme Box, zyskujesz CZAS. Nie musisz pamiętać o robieniu zakupów – kupnie mięsa, podrobów, kości, suplementów, jajek, warzyw, owoców – wystarczy, że raz w miesiącu zamówisz gotową dietę BARF dla psa. Od teraz nie musisz spędzać kilku godzin w kuchni na przygotowywaniu mięsnych/roślinnych porcji, odmierzaniu suplementów, robieniu suplocuksów i sprzątaniu po tym wydarzeniu.

Rozwiązanie będzie idealne dla osób, które mimo posiadanie wiedzy i umiejętności w komponowaniu diety BARF, mają ograniczoną ilość czasu, chcą go wykorzystać w inny sposób, bądź są po prostu leniwe, a zależy im na zdrowym odżywianiu psa.

Dzięki RAWme Box, Twój pies otrzymuje zdrowe, zbilansowane, świetnej jakości posiłki, dostosowane indywidulanie do jego potrzeb, a zaoszczędzony czas możecie wykorzystać na kolejne wspólne spacery, treningi lub po prostu wspólny relaks.

RAWme Box na wakacje.

Zastanawiasz się czy pogodzisz wyjazdy wakacyjne ze stosowaniem surowej diety? Z RAWme Box to proste.

Zamówienie otrzymujesz w kartonie z izolacją, który z powodzeniem możesz wykorzystać do przewiezienia jedzenia w miejsce pobytu. Każda porcja jest przeznaczona na dobę i zapakowana osobno, zatem wystarczy, że spakujesz odpowiednią ilość woreczków i zabierzesz ze sobą w podróż. Po przyjeździe przełóż porcje do lodówki/zamrażarki i ciesz się wyjazdem. Możesz tez dokonać zamówienia bezpośrednio do miejsca pobytu jeśli planujesz urlop dwutygodniowy.

Gotowa dieta BARF od RAWme Box to indywidualne podejście do każdego klienta, więc sprawdzi się u każdego. To jak? Zamawiasz?

Joanna Rozembajger i Furia